Stezka odvahy 2009

Autor: web-editor <honza.kraliky@volny.cz>, Téma: Kulturní akce, Vydáno dne: 19. 09. 2009

Na ukončení sezóny připravili mladí hasiči spolu s ČCK stezku odvahy. Tato akce se konala již podruhé a myslím, že se velmi vydařila.

V sobotu 19.9. v 18,00 se začali nebojsové scházet na předem učeném místě. Počasí jakoby nás vyslyšelo, bylo nádherně až do pozdních hodin. Čekalo se až bude pořádná tma, zatím si mohli dát účastníci nějaké občerstvení a děti si dodávaly odvahy vyprávěním různých příhod z jiných stezek, kde byla nějaká mrtvola, příšera, vlkodlak nebo upír.

Strašidelná stezka byla vyznačena hořícími svíčkami v lahvích a vyřezanými bubáky z dýní. Na polovičce dostaly děti sladkost a razítko na ruku. Po celé trase se pohybovala strašidla, která se opravdu překonávala, ještě že byla taková tma, že byly spíše slyšet než vidět. Dokonce na stromě se pohupoval oběšenec. Stezku odvahy prošly děti jako hrdinové, ale byly i tací, že se trošičku bály a přišlo i na slzičky na závěr se děti podepsaly strašidlům do kroniky.

Když nepočítáme dospělé odvážlivce, kteří se také prošli strašidelným lesem, tak se zúčastnilo cca 30 dětí.

Děkujeme všem strašidlům a dobrovolníkům za jejich pomoc při pořádání letošní akce a těšíme se na spolupráci v roce příštím.


Tento diplom obdrželo 30 dětí


Fotogalerie ze stezky odvahy