Den země 2010

1.5.2010 se uskutečnila v Králíkách brigáda na úklid nepovolených skládek po lese, kterou jsme nazvali "Den země". Obci by hrozila půlmilionová pokuta a stejně odvoz a likvidace černé skládky. Na černé skládky se navážely stavební odpady, komunální odpad i nebezpečný odpad. Někteří lidé jsou od mládí zvyklí odhodit cokoli kamkoli.

Kdo z Vás chodí občas do lesa, tak určitě nemohl přehlédnout ten nepořádek poházený jak po kraji lesa, tak i po lesních cestách – po pískovce a u Červených vrat, kde mnozí z Vás v letošním roce dělali dřevo a jistě si nemohli nevšimnout té hrozné hromady pohozených modrých igelitových pytlů s odpadem, nejspíš to bylo z nějaké hospody dle obsahu /viz foto/. Pozorně jsme to prohledávali, zda zjistíme odkud ten "bordel" pochází, ale to se nám nepodařilo - škoda. Chtělo by to takového "občana" řádně potrestat, aby si to podruhé rozmyslel kam s odpadem. Nevím, zda si někdo z okna všiml, jakou hromadu jsme nasbírali - bylo to 1,3 t. Škoda jen, že se nás sešlo tak málo. Někdo může říct, že jsem to nevyhlásila, ale já říkám: škoda elektriky za rozhlas. Věděli to všichni, nejméně ti, kteří byli na čarodějnicích a mládež to věděla celý týden před akcí, ale tady je vidět, když je zajištěné bohaté občerstvení /nejlépe zadarmo/ má vždy nejvíc přátel.

Nechci nikomu sahat do svědomí, alespoň rodiče mohli vyslat své ratolesti, aby věděly, jak se mají chovat v přírodě, až budou dospělé!!! No možná příště se nás sejde víc.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem, kteří se zúčastnili brigády, vždyť jsme si užili i legrace a chtěla bych všechny požádat, abychom společně více pečovali o naši přírodu. Staří a moudří lidé říkají, že ten, kdo přírodě ublíží, tak brzy špatně skončí. No nejsem si jista, zda to platí vždy.


Všichni bychom měli ctít přísloví: VE ZLÉM SE PŘÍRODY NEDOTÝKEJ.


Za všechny zúčastněné Vokálová M.Fotogalerie| Autor: web-editor | Vydáno dne 07. 05. 2010 | 2097 přečtení |
| Vytisknout článek |

 

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.